• +90 0535 558 37 45
  • 0 258 271 41 69
  • cihandemir2020@gmail.com

PAMUKKALE

Ürün Kategorileri

PAMUKKALE

Beyaz cennet olarak da adlandırılan Pamukkale, tarihteki adı Hierapolis'tir. Bu antik kentin arkeoloji literatüründe Kutsal Kent olarak adlandırılması, kentte bilinen bir çok tapınak ve diğer dinsel yapı varlığından kaynaklanmaktadır.
Yılda yaklaşık beş milyon yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Pamukkale, tarihi antik kalıntıları, mezar ve lahitlerinin yanı sıra sularının beyazlattığı travertenleriyle dünyanın sayılı harikaları arasında yer almaktadır.
Doğa ile tarihin buluştuğu, UNESCO'nun 'Dünya Kültür Mirası Listesi''nde bulunan Pamukkale, Türkiye'de deniz turizmine alternatif merkezlerden biri konumunda. Denizli'nin dünyaya açılan penceresi Pamukkale, travertenlerin sunduğu görsel zenginlikle, yılda 1 milyonun üzerinde yerli ve yabancı turisti misafir ediyor.

Pamukkale'nin binlerce yıldır yerleşim merkezi olmasını sağlayan şifalı termal su, bölgenin dünyaca ünlü beyaz travertenlerinin de hayat kaynağı. Pamukkale'deki termal havuz, yaz-kış ısısı değişmeyen 35 derecelik suyuyla bölgeye gelen turistlerin keyifli zaman geçirmesine de imkan sağlıyor.

Antik kent Hierapolis ile iç içe olan Pamukkale, kent merkezine 20 kilometre uzaklıkta. M.Ö. 197 yılında kurulan Hierapolis, Hz. İsa'nın havarilerinden St. Philip'in burada öldürülmesi ve onun adına anıt mezar yaptırılması nedeniyle, inanç turizmi açısından da öne çıkıyor. Yapılan kazılarda bulunan tarihi eserler, Hierapolis Arkeoloji Müzesi'nde sergileniyor.